Projekt Cambridge English – Nabór poziom Pre-A1 Starters dla uczniów klas IV

Zespół Szkół nr 13 w Lublinie ogłasza nabór uczniów z klas IV na dodatkowe, bezpłatne zajęcia językowe przygotowujące do międzynarodowych egzaminów Cambridge English: Young Learners - Pre-A1 Starters.

Test kwalifikacyjny odbędzie się 27 września 2023 roku o godzinie 17:00 w sali 0.70.
Liczba miejsc jest ograniczona. Na zajęcia zostanie zapisanych maksymalnie 20 uczniów z najwyższym wynikiem z testu kwalifikacyjnego.
Czym są egzaminy Cambridge English?
Cambridge Assessment English jest częścią University of Cambridge i pomaga milionom ludzi na całym świecie uczyć się angielskiego i rozwijać umiejętności językowe.
Wszystkie egzaminy powiązane są z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR), który opracowano na poziomie międzynarodowym w celu opisu kompetencji językowych. Ułatwia to śledzenie postępów robionych przez uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia w języku angielskim.
Egzaminy Cambridge wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego. Wszyscy zdający, niezależnie od kraju, są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English Language Assessment.
Testy Cambridge English: Young Learners, znane również jako Cambridge Young Learners English (YLE), są dla rodziców oraz nauczycieli wiarygodnym i obiektywnym sprawdzianem umiejętności ich podopiecznych, a dla dzieci przyjaznym sposobem pokazania im, jak dużo już potrafią. Uczniowie rozwijają cztery umiejętności językowe: czytanie i pisanie (Reading and Writing), słuchanie (Listening) oraz mówienie (Speaking). Przystąpienie do egzaminów YLE to zdobywanie pierwszych doświadczeń egzaminacyjnych, które pomagają uczniom pokonywać stres, wzmacniają ich wiarę we własne siły i umiejętności, a w konsekwencji przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.

Struktura egzaminów YLE
- Pre-A1 Starters
-  A1 Movers
- A2 Flyers

Szczegółowe informacje na temat zajęć Cambridge English w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie określa Załącznik.
Informacje na temat egzaminów YLE są dostępne na stronie: http://www.cambridgeenglish.org/pl/
Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu zgłaszają swój udział do 22 września 2023 r., wypełniając formularz znajdujący się pod linkiem: