Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Dzieci programują 4 edycja - PogłówkujMY

Projekt kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym roku proponujemy zadania logiczne, łamigłówki i gry które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i pomysłowości oraz wytrwałości, cierpliwości i współpracy. Twórczej zabawy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Dzieci programują
4 edycja

PogłówkujMy

OPIS PROJKETU
Dzieci uwielbiają gry i zagadki, które stawiają wyzwania, gdy te delikatnie wykraczają poza strefę ich poziomu rozwoju. Warto systematycznie, najlepiej już od przedszkola, wprowadzać dzieciom zabawy kształtujące logiczne myślenie, pozwalające eksperymentować, stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. U starszych dzieci świetnie sprawdzają się zadania problemowe, gdzie dochodzenie do rozwiązania związane jest z analizowaniem sytuacji, rozbieraniem problemu na części pierwsze, tworzeniem algorytmów postępowania w odniesieniu do codziennych sytuacji. W tym roku proponujemy zadania logiczne, łamigłówki i gry które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i pomysłowości, wytrwałości, cierpliwości oraz współpracy.
Projekt zakłada realizację jednego zadnia na miesiąc.

CEL

Pobudzanie aktywności dzieci i ich twórczego myślenia, nauka współpracy w grupie, kształtowanie właściwej postawy i charakteru młodego człowieka. Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i koncentrację, łamigłówki, zabawy logiczne, zagadki detektywistyczne – to tylko wybrane propozycje w ramach projektu PogłówkujMY.

PROPOZYCJE ZADAŃ:
  • Gry słowne – gry wzbogacające słownictwo i rozwijające wyobraźnię.
  • Zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne z wykorzystaniem darów Froebla.
  • Zabawy matematyczno-logiczne z wykorzystaniem korali matematycznych.
  • Gry planszowe - logiczne i strategiczne.
Propozycja zadania na październik w załączniku.
Koordynator projektu:
Barbara Bałdyga