„Przygoda na zamku” - animacja poklatkowa z wykorzystaniem darów Froebla

Animacja poklatkowa (ang. stop motion animation) to jeden z rodzajów wizualizacji, który powstaje w wyniku manipulowania obiektami i figurami w trybie „klatka po klatce” (stąd najpewniej polska nazwa), tworząc w ten sposób dla ludzkiego oka iluzję płynnego ruchu. Prezentujemy animację z wykorzystaniem darów Froebla.

Szkolna kampania informacyjna - „Znamię! Znam je?”

Uczniowie przygotowali szkolną kampanię informacyjną dla całej społeczności szkolnej pod tytułem „Znamię! Znam je?”.

Everyday English for everyone!

W ramach działań innowacyjnych z języka angielskiego uczniowie klas czwartych i piątych podjęli się nagrania krótkich filmów dotyczących sytuacji życia codziennego. Tematy, które zostały zrealizowane to poznawanie nowych przyjaciół, pytanie o drogę, udzielanie rad, robienie zakupów oraz zamawianie jedzenia przez telefon. Zapraszamy do obejrzenia klipów.

The GREEN challenge

Dzień Św. Patryka był bardzo wesoły i ZIELONY w naszej szkole. Były lekcje tematyczne z języka angielskiego, gry i zabawy online, wystawa kapeluszy Leprikona oraz kreatywne sesje fotograficzne.

II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie w formie on-line. Zapraszamy na koncert świąteczny.

„Jasełka u górali” - montaż słowno - taneczny

Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno- tanecznego "Jasełka u górali" w wykonaniu uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Mużacz.

Jesteśmy Europejczykami!

W ramach tygodnia eTwinning uczniowie klas czwartych i piątych podjęli kolejne wyzwanie. Jak na prawdziwych Europejczyków przystało, opanowali umiejętność przywitania się w różnych językach państw Europy. Dzień dobry w języku greckim, chorwackim, hiszpańskim, niemieckim czy fińskim - to dla naszych uczniów nic trudnego.

Układ pokarmowy kreatywnie

Wystawa prac uczniów klas siódmych przy sali 2.56 „Układ pokarmowy kreatywnie”. Termin prezentacji prac do 23.12.2021 r. Koordynacja: p. Monika Stachowicz

Kalendarze adwentowe

Kreatywność naszych uczniów nie zna granic! Kolejny challenge za nami, a rezultaty są niesamowite! Rolki po papierze toaletowym, pudełka po zapałkach, papierowe kubeczki, torebeczki, dużo kolorowego papieru i odrobina wyobraźni wystarczy, by stworzyć cudowne kalendarze adwentowe. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji w aplikacji Wakelet.

Zbuduj swój własny przyrząd meteorologiczny

Jak zrobić wiatromierz (wiatrowskaz lub czasem używa się nazwy anemometr) szkolny? Poniżej instrukcja wykonania i użytkowania wiatromierza przeznaczona dla ucznia szkoły podstawowej, który chciałby sam prowadzić obserwacje meteorologiczne w najbliższym otoczeniu.

Kierunki świata na wesoło

Jeśli chcesz utrwalić sobie umiejętność posługiwania się kierunkami świata, wykonaj proponowane obrazki. Uczniowie kl. 4 D wykonali zadanie wzorowo. Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii zdjęć.

Halloween Drama for Children

W ramach innowacji z języka angielskiego klasa 5B, zainspirowana tematyką Halloween, uczestniczyła w dwutygodniowym projekcie, którego rezultatem były cztery filmiki nagrane specjalnie dla uczniów klas młodszych.

Komórka…..komórka. … komórka…najmniejsza organizmu to struktura.

Weź worki, krochmal, pieprz, czerwoną fasolę, plasterki cytryny... i działaj! Tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądała Twoja własna komórka.

Przyrodnicze wyzwania

Uczniowie klasy IV D podjęli przyrodnicze wyzwanie i oto możemy zobaczyć efekty ich pracy.

Policzmy się - Challenge!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności językowych.

Przedstawienie kukiełkowe – „Wiosenna łąka”

Zainspirowani tematyką teatralna podejmowaną podczas lekcji uczniowie klasy 1A przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Wiosenna łąka”.

Wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy

Dziękujmy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świat Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie w formie on-line. Posłuchajmy wyjątkowego koncertu bożonarodzeniowego.