Przyrodnicze wyzwania

Uczniowie klasy IV D podjęli przyrodnicze wyzwanie i oto możemy zobaczyć efekty ich pracy.

Przyrodnicze wyzwania
Gnomon pomaga wyznaczyć kierunki główne. Jeżeli nie masz kompasu, możesz wykorzystać gnomon czyli przyrząd do obserwacji Słońca i wyznaczania kierunku północnego w terenie. Gnomonem może być prosty patyk lub pręt dowolnej długości wbity w ziemię. Przy wyznaczaniu kierunku północnego za pomocą gnomonu wykorzystujemy jego cień, dlatego powinniśmy to robić w słoneczny dzień. W miarę przesuwania się Słońca nad widnokręgiem zmienia się zarówno długość, jaki położenie cienia gnomonu.

Uczniowie klasy IV D: Lena Susz, Antonina Gogół, Zofia Marzec, Pola Skoniecka, Krystian Boruszk podjęli przyrodnicze wyzwanie i oto możemy zobaczyć efekty ich pracy.

Materiał przygotowała: Monika Stachowicz

Zobacz przygotowany materiał  -  Link