Rada Rodziców - sprawy bieżące

Informacje z posiedzenia Rady Rodziców

Notatka z zebrania Rady Rodziców
Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie
w dniu 20 września 2021 r.

W spotkaniu udział wzięli Przedstawiciele Rodziców wybrani na zebraniach klasowych tworzący Radę Rodziców, Dyrektor Szkoły Pan Marek Błaszczak oraz Zastępcy Dyrektora.
Dyrektor przedstawił ogólny zarys działania Zespołu Szkół Nr 13 w Lublinie, w którego skład wchodzą Szkoła Podstawowa Nr 58 oraz Przedszkole Nr 88.

Obecnie w naszej Szkole Podstawowej jest 854 uczniów.

W roku szkolnym 2021/2022 lekcje rozpoczynają się o 8:00, a kończą o 16:05.

Stołówka działa na pełnych obrotach. Opłaty pobierane są z góry za cały miesiąc.

Planowana jest przebudowa stołówki ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na obiady.

Świetlica jest czynna od 6:30 – 16:45.
Świetlica zapewnia uczniom różnorodny program zajęć dodatkowych, na które nie trzeba się zapisywać. Zajęcia dodatkowe prowadzą nauczyciele przypisani do danej świetlicy i prowadzą zajęcia w ramach swoich grup.

Prężnie działa chór szkolny.

W szkole tworzone sa koła zainteresowań.

Rada Rodziców za pośrednictwem szkoły wystosowała pismo do Rady Miasta w sprawie organizacji zajęć dodatkowych w takiej formie jakie są prowadzone w domach kultury.

Wszyscy liczymy na organizację Domu Kultury przy Szkole Podstawowej Nr 58.

Szkoła przygotowała szeroką ofertę w zakresie zajęć dodatkowych.

Są prowadzone również zajęcia dodatkowe przez podmioty zewnętrzne. Zajęcia te odbywają się po 15:00. Na chwilę obecną są to tańce, sporty walki i języki.

W Szkole Podstawowej Nr 58 prowadzony jest program „Sportowa Szkoła” w godzinach 17:00 – 19:00. W ramach tego programu szkoły udostępniają sale gimnastyczne w godzinach pozalekcyjnych, w okresie od 1 września do 30 czerwca (od poniedziałku do piątku) w wymiarze minimum 2 godzin dziennie, klubom sportowym wskazanym przez Wydział Sportu.

Planowane jest uruchomienie zajęć dla dzieci począwszy od IV klas przygotowujących do certyfikatu DSD (Deutsches Sprachdiplom) z języka niemieckiego, którego zdanie uprawnia do aplikowania na każdą uczelnię niemiecką.

Dni wolne w szkole od zajęć dydaktycznych:

29.10.2021 r.
07.01.2022 r.
02.05.2022 r.
17.06.2022 r.
W tych dniach prowadzone będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci zgłoszonych przez rodziców.

W tym roku szkolnym w naszej Szkole będą się odbywać egzaminy 8-klasisty.

W dniach 24, 25 i 26 maja 2022 r. nie będzie zajęć dydaktycznych.

Szkoła ma prowadzić pomiar dydaktyczny, czyli będą weryfikowane wyniki nauczania w stosunku do przyjętych założeń.

W tym roku każde dziecko otrzymało szafkę szkolną. Dzieci klas 1-3 będą mieć szafki jedynie ubraniowe, zaś starsze dzieci ubraniowo-książkowe.
Uczniowie otrzymali karty uczniowskie, które służą jednocześnie do otwierania szafek, monitorowania wejścia i wyjścia ze szkoły i świetlicy, będą rozliczać obiady.

Młodsze dzieci otrzymały podobnie działające opaski.

Nauczmy dzieci dbania i pilnowania kart i opasek, z uwagi iż każda zgubiona karta/opaska będzie skutkować pobraniem opłaty 50 zł za wydanie nowej.

Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły http://www.sp58.lublin.eu/, między innymi „kalendarz”, w którym zaznaczone są bieżące wydarzenia w szkole.

Rodzice wybrali spośród siebie przedstawicieli Rady Rodziców:

Prezydium Rady Rodziców:
Przewodniczący - Pani Magdalena Kudyba (kl.2b) tel. 785-01-01-95
Sekretarz - Pani Kamila Świderska (kl. 7c)

Skarbnik – Pan Dariusz Miller (kl. 1g)

Komisja Rewizyjna:
Katarzyna Milanowska (5a)
Katarzyna Nawrot (kl. 3d)
Marcin Polak (kl. 1d)

Podjęta została w tej sprawie Uchwała Nr 3/2021.

Rada Rodziców Uchwałą Nr 2/2021 zatwierdziła składkę na rok szkolny 2021/2022 w wysokości: 50 zł za dziecko. Drugie dziecko szkolne – 30 zł, kolejne – 0 zł.

Rada Rodziców ustaliła kanały komunikacji, z których Przedstawiciele każdej z klas mogą korzystać do kontaktu z innymi Członkami oraz z Prezydium Rady Rodziców. Oficjalne informacje o pracach Rady Rodziców będą w miarę potrzeb wysyłane do każdego Przedstawiciela Rady Rodziców poprzez Dzienniczek Vulcan.

Szczegółowe informacje o pracach Rady Rodziców oraz Protokół Nr 2/2021 z posiedzenia Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 58 w Lublinie z dnia 20 września 2021 r. wraz z podjętymi uchwałami jest przygotowany i jest do wglądu dla wszystkich Członków Rady Rodziców.