1 września 2021 r. w naszej szkole (klasy I)

Witamy naszych pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym.

1 września 2021 r. to pierwszy dzień pobytu pierwszoklasisty w szkole. Ze względu na to w tym dniu zapraszamy do szkoły nie tylko uczniów, ale także ich rodziców lub opiekunów.
1. Uczniowie i rodzice biorą udział w spotkaniu z dyrekcją szkoły i wychowawcami.
2. Spotkanie odbędzie się ono w dwóch grupach, zgodnie z podanym poniżej porządkiem.

- Powitanie i przedstawienie wszystkich uczestników spotkania przez dyrektora szkoły (sala gimnastyczna).
- Pierwszoklasiści na starcie ośmioletniej nauki w Szkole Podstawowej nr 58 – przemówienie p. Marka Błaszczaka – dyrektora szkoły.
- Spotkanie z uczniów z wychowawcą klasy w sali lekcyjnej.
- Przedstawienie rodzicom oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 13.

3. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pierwszoklasiści i rodzice biorą udział w dwóch grupach.
Pierwsza grupa to klasy: I a (wychowawca: p. Jolanta Włodarczyk, p. Beata Wilkołaska), I d (wychowawca p. Jolanta Bajun), I e (wychowawca p. Iwona Batyra), I i (wychowawca p. Małgorzata Górska). Początek uroczystości godzina 11.00.
Druga grupa to klasy: I b (wychowawca: p. Agnieszka Mielniczek), I c (wychowawca p. Anna Kardas-Wójtowicz), I f (wychowawca: Ewelina Grzelak), I g (wychowawca p. Joanna Piskorz), I h (wychowawca p. Karolina Wróblewska). Początek uroczystości godzina 12.00.
4. Spotkania są organizowane w warunkach zgodnych z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Podczas spotkań uczniowie, rodzice i nauczyciele stosują się do podanych poniżej zasad sanitarnych i organizacyjnych.

- W spotkaniu z dyrektorem uczestniczy tylko jeden rodzic lub opiekun prawny każdego ucznia.
- Uczniowie i rodzice poszczególnych klas pierwszych przychodzą do szkoły o godzinie wskazanej powyżej, czyli grupa I o godzinie 11.00, grupa II o godzinie 12.00.
- Przed wejściem głównym do szkoły uczniów poszczególnych klas pierwszych powitają wychowawcy i poprowadzą do sali gimnastycznej. Każdy wychowawca będzie trzymał tabliczkę z literką klasy. Zachowanie dyscypliny czasowej i punktualność mają zapobiec jakimkolwiek zgromadzeniom na placu przed szkołą. Rodzice z innym pracownikiem szkoły idą do sali gimnastycznej i zajmują miejsce na trybunach.
- Na placu przed szkołą uczniowie i ich opiekunowie zachowują dystans społeczny (minimum 1 metr). Usta i nos przesłaniają maseczkami. W sali lekcyjnej maseczki nie są obowiązkowe.
- Rodzice/opiekunowie prawni, uczestniczący w uroczystości zachowują dystans społeczny oraz są zobowiązani do zakrycia ust i nosa maseczkami.
- W spotkaniach z nauczycielami w salach lekcyjnych uczestniczą tylko uczniowie.
- W czasie spotkań uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych rodzice pozostają w sali gimnastycznej.
- Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie i zdrowi rodzice/opiekunowie prawni.
- W sali lekcyjnej uczniowie postępują zgodnie ze wskazaniami wychowawcy.

5 Spotkania z wychowawcami będą trwały 30 minut.
6. Inne uwagi organizacyjne będą przekazywane na bieżąco podczas trwania uroczystości.