1 września 2021 r. w naszej szkole (klasy II - VIII)

Witamy nowy rok szkolny 2021/2022.

W pierwszy dzień nowego roku szkolnego w godzinach od 8.00 do 11.00 uczniowie klas II – VIII uczestniczą w spotkaniach z wychowawcami klas w porządku i czasie wskazanym w harmonogramie (załącznik). Opis organizacji pierwszego dnia w szkole uczniów klas pierwszych zostanie przedstawiony w osobnym komunikacie.
Spotkania odbędą się w warunkach zgodnych z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Podczas spotkań uczniowie, rodzice i nauczyciele stosują się do podanych poniżej zasad sanitarnych i organizacyjnych.
1. W spotkaniach z nauczycielami wychowawcami uczestniczą tylko uczniowie.
2. Uczniowie poszczególnych klas przychodzą do szkoły o godzinie wskazanej w harmonogramie. Kierują się do wejścia głównego. Nie mogą się spóźnić. Zachowanie dyscypliny czasowej i punktualność mają zapobiec jakimkolwiek zgromadzeniom na placu przed szkołą.
3. Od momentu przybycia uczniów klas II – IV do szkoły opiekę nad nimi sprawują wychowawcy. Każdy wychowawca klas II – IV sam prowadzi swój zespół klasowy do sali lekcyjnej. Po zakończeniu spotkania wychowawcy odprowadzają swój zespół klasowy do wejścia głównego.
4. Uczniowie klas V – VIII poruszają się w przestrzeni szkoły samodzielnie, czyli przemieszczają się do sal lekcyjnych, a po zakończeniu spotkania z wychowawcą opuszczają szkołę.
5. Na placu przed szkołą uczniowie i ich opiekunowie zachowują dystans społeczny. Usta i nos przesłaniają maseczkami. W sali lekcyjnej maseczki nie są obowiązkowe.
6. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie.
7. W sali lekcyjnej uczniowie postępują zgodnie ze wskazaniami wychowawcy.
8. Spotkanie z wychowawcą trwa 30 – 45 minut.
9. Podczas spotkania wychowawcy informują uczniów o zasadach, jakie będą obowiązywać w szkole w czasie trwania pandemii. Podają plan lekcji i doradzają, jak każdy uczeń ma się przygotować do nauki w nowym roku szkolnym.
10. W czasie spotkania z wychowawcą nadal obowiązuje dystans społeczny. Każdy uczeń zajmuje miejsce przy jednoosobowym stoliku.
11. Uczniowie poszczególnych klas opuszczają szkołę o godzinie wskazanej w harmonogramie.