ZESZYT ONLINE „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy”

ZESZYT ONLINE „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy” to projekt realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej, w którym biorą udział uczniowie klas IV, również z naszej szkoły. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji matematycznych uczniów.

ZESZYT ONLINE

ZESZYT ONLINE „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy” to projekt realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej, w którym biorą uczniowie klas IV, również z naszej szkoły. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji matematycznych uczniów.

ZESZYT ONLINE - to platforma z zadaniami matematycznymi dla uczniów szkół podstawowych.

I etap projektu polega na indywidualnym rozwiązywaniu zadań matematycznych na platformie e-learningowej (moduł z zadaniami na poziomie klasy IV zintegrowany z układem treści realizowanych z podręcznika „Matematyka z plusem” GWO).

Wśród najbardziej aktywnych uczestników projektu zostaną wybrani uczniowie, którzy otrzymają zaproszenie do II części projektu – WARSZTATY na Politechnice Warszawskiej.

Platforma wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizacji procesu nauki. Bazując na doświadczeniach ucznia, system dobiera zadania adekwatnie do jego umiejętności. Umożliwia pracę z uczniem na różnych poziomach umiejętności. Zwiększa atrakcyjność nauki dzięki rozbudowanemu systemowi motywacji. Wirtualne nagrody otrzymywane podczas rozwiązywania zadań sprawiają, że uczniowie chętniej uczą się matematyki.