Pierwsze logowanie do Office365 i dziennika elektronicznego Vulcan

oraz scalanie kont w dzienniku elektronicznym - instrukcje i praktyczne porady

Instrukcje pierwszego logowania do Office365 (dla ucznia SP58), dziennika elektronicznego Vulcan (dla ucznia i rodzica oraz rodziców dzieci w P88) oraz scalania kont rodzica znajdują się w załącznikach.

Uczeń w pierwszej kolejności loguje się do Office365 (znajduje się tam m.in.aplikacja Outlook oraz Teams), otrzymanym ze szkoły adresem e-mail i hasłem pierwszego logowania.

Dodatkowe wskazówki znajdują się na stronie internetowej projektu EduLublin w zakładce Porady dla rodziców.

*
Podczas przywracania dostępu do konta (w sytuacji zmiany hasła), przed kliknięciem w otrzymany link (w wiadomości z Centralnego Rejestru Użytkowników VULCAN), proszę zwrócić uwagę na:
1. ilość otrzymanych loginów z linkiem do ustanowienia hasła,
2. czy login składa się z fragmentów imienia i nazwiska rodzica, który korzysta z danego adresu e-mail i wysłał żądanie zmiany hasła,
3. czy jednostka macierzysta, to aktualna placówka, do której uczęszcza dziecko (w przypadku otrzymania  kilku loginów, należy skorzystać z linku do zmiany hasła dla szkoły macierzystej).

*
Dodatkowo przypominamy kilka ważnych kwestii:
- podany w placówce adres e-mail musi być aktualny/aktywny (w przypadku jego zmiany należy ten fakt niezwłocznie zgłosić do sekretariatu placówki),
- skrzynka e-mail nie może być przepełniona (w innym wypadku wiadomości z Centralnego Rejestru Użytkowników VULCAN, wysyłane podczas przywracania dostępu do konta nie docierają do adresata i cała procedura jest niemożliwa do wykonania),
- każdy z rodziców/prawnych opiekunów musi mieć przypisany indywidualny adres e-mail, z którego korzysta (jeżeli go nie posiada, pole e-mail pozostaje puste).

*
Przed nowym rokiem szkolnym w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej Dzienniczek Vulcan prosimy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji (pobrać ze sklepu Play /Appstore /itp.).