Nauka języka obcego nowożytnego od klasy czwartej

Program nauki języka niemieckiego jako dodatkowego języka nowożytnego w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie

Klasy czwarte uczą się języka niemieckiego w naszej placówce na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych (także w sposób zdalny na platformie Microsoft Teams).
Jako szkoła wdrażająca programy innowacyjne zamierzamy kontynuować edukację naszej młodzieży w następnych latach zwiększając liczbę godzin w tygodniu. Naszym celem jest realizacja pełnego kursu języka niemieckiego w wymiarze 450 godzin, co pozwala przygotować ucznia do zdawania egzaminu certyfikatowego DSD1 (Deutsches Sprachdiplom 1) na poziomie A2 lub B1  według Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego.
Uczniowie dzisiejszych klas czwartych będą mogli zaplanować zdawanie egzaminu w klasie ósmej po intensywnej nauce i treningu mówienia, pisania, rozumienia tekstów słuchanych i tekstów czytanych w języku niemieckim.
Kurs certyfikatowy to także systematyczne poszerzanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych z zakresu kultury, geografii, historii i gospodarki.
Zwracamy uwagę przede wszystkim na komunikację w języku obcym tak, aby nasz absolwent mógł w przyszłości wykorzystać znajomość języka w trakcie dalszej edukacji w szkole ponadpodstawowej i na studiach oraz w pracy zawodowej.
Już w tym roku szkolnym część uczniów wzięła udział w międzynarodowym konkursie językowo – plastycznym, co pozwoliło wykorzystać dotychczas opanowane umiejętności językowe i połączyć je z talentem plastycznym.

Informację przygotowała p. Edyta Chołomej