Informacja dotycząca procedury składania wniosków o przyznanie stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych dla uczniów

Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin. Wnioski składać można wyłącznie w dniach 16 – 18 września 2020 r.

Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest złożenie wniosku o przyznanie stypendium wraz ze stosownymi zaświadczeniami lub oświadczeniami o wysokości dochodów, a w przypadku ubiegania się o stypendium szkolne dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, zaświadczenia lub oświadczenia o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.
Zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Lublin, który stanowi załącznik do Uchwały Nr 1122/XLII/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 26 czerwca 2014r. (do pobrania poniżej).

Wnioski składać można wyłącznie w dniach 16 – 18 września 2020 r.

Celem umożliwienia Państwu złożenia dokumentów, w ww. dniach w godzinach od 11:00 do 12:00, w pokoju nr 2 na parterze przy wejściu głównym do budynku szkoły, dyżurować będzie pracownik szkoły.
W pozostałym czasie, dokumenty w zaklejonej kopercie należy wrzucić do wyznaczonego pojemnika znajdującego się przy wejściu głównym do szkoły.

Wzór wniosku oraz oświadczenia o wysokości dochodów znajduje się do pobrania poniżej.

Marek Błaszczak