Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach pierwszych - komunikat nr 4

Szanowni Państwo, przekazujemy informację o organizacji pierwszego dnia pierwszoklasisty w szkole.

1 września to pierwszy dzień pobytu pierwszoklasisty w szkole. Ze względu na to w tym dniu zapraszamy do szkoły nie tylko uczniów, ale także ich rodziców lub opiekunów. Uczniowie biorą udział w spotkaniu z wychowawcami, a rodzice w spotkaniu z dyrektorem szkoły. Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych (harmonogram), a rodziców z dyrektorem szkoły w auli. Na spotkania z wychowawcą pierwszoklasiści przyjdą w dwóch grupach. Pierwsza grupa to klasy: a, b, c, d, grupa druga to klasy: e, f, g, h. Pierwsza grupa przybywa na godzinę 11.15, a druga - 12.30.
Spotkania są organizowane w warunkach zgodnych z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Podczas spotkań uczniowie, rodzice i nauczyciele stosują się do podanych poniżej zasad sanitarnych i organizacyjnych.
1. W spotkaniach z nauczycielami uczestniczą tylko uczniowie.
2. W spotkaniu z dyrektorem, które odbywa się w tym samym czasie, uczestniczy tylko jeden rodzic lub opiekun prawny każdego ucznia.
3. Uczniowie i rodzice poszczególnych klas przychodzą do szkoły o godzinie wskazanej w harmonogramie. Kierują się do wejścia głównego. Nie mogą się spóźnić. Zachowanie dyscypliny czasowej i punktualność mają zapobiec jakimkolwiek zgromadzeniom na placu przed szkołą. Przed głównym wejściem do szkoły   rodziców i pierwszoklasistów powitają wychowawcy klas. Każdy wychowawca będzie trzymał tabliczkę z literką klasy. Wychowawca przejmuje opiekę nad swoją grupą uczniów i głównym wejściem wprowadza do odpowiedniej sali lekcyjnej. Rodzice z innym pracownikiem szkoły idą inną drogą  do auli na krótkie spotkanie z panem Markiem Błaszczakiem - dyrektorem szkoły.
4. O wskazanej w harmonogramie godzinie do szkoły wchodzą cztery zespoły klasowe (w grupach podanych powyżej).
5. Na placu przed szkołą uczniowie i ich opiekunowie zachowują dystans społeczny (minimum 1 metr). Usta i nos przesłaniają maseczkami. W sali lekcyjnej maseczki nie są obowiązkowe.
6. Rodzice/opiekunowie prawni, uczestniczący w spotkaniu z dyrektorem, zachowują dystans społeczny oraz są zobowiązani do zakrycia ust i nosa maseczkami (przyłbicami).
7. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie i zdrowi rodzice/opiekunowie prawni.
8. W sali lekcyjnej uczniowie postępują zgodnie ze wskazaniami wychowawcy.
9. Spotkania z wychowawcą i dyrektorem szkoły trwają 30 minut. Odbywają się równocześnie.
10. Podczas spotkania wychowawcy informują uczniów o zasadach, jakie będą obowiązywać w szkole w czasie trwania pandemii. Podają plan lekcji i doradzają, jak każdy uczeń ma się przygotować do nauki w nowym roku szkolnym.
11. Po zakończeniu spotkania o godzinie wskazanej w harmonogramie wychowawcy odprowadzają swój zespół klasowy do wejścia głównego.

W załącznikach zamieszczono harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami oraz wzory dokumentów. Wzory dokumentów należy pobrać, wypełnić, podpisać i przekazać wychowawcom, wrzucując do oznaczonego literką klasy pudełka.