Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach II - VII - komunikat nr 3

Szanowni Państwo, zgodnie z zapowiedzią rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach II - VII będzie miało formę spotkań z wychowawcami.

Spotkania są organizowane w warunkach zgodnych z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Podczas spotkań uczniowie, rodzice i nauczyciele stosują się do podanych poniżej zasad sanitarnych i organizacyjnych.
1. W spotkaniach z nauczycielami uczestniczą tylko uczniowie.
2. Uczniowie poszczególnych klas przychodzą do szkoły o godzinie wskazanej w harmonogramie. Kierują się do wejścia głównego. Nie mogą się spóźnić. Zachowanie dyscypliny czasowej i punktualność mają zapobiec jakimkolwiek zgromadzeniom na placu przed szkołą.
3. Od momentu przybycia uczniów do szkoły opiekę nad nimi sprawują wychowawcy. Każdy wychowawca sam prowadzi swój zespół klasowy do sali lekcyjnej.
4. O wskazanej w harmonogramie godzinie do szkoły wchodzi tylko jeden zespół klasowy.
5. Na placu przed szkołą uczniowie i ich opiekunowie zachowują dystans społeczny (minimum 1 metr). Usta i nos przesłaniają maseczkami. W sali lekcyjnej maseczki nie są obowiązkowe.
6. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie.
7. W sali lekcyjnej uczniowie postępują zgodnie ze wskazaniami wychowawcy.
8. Spotkanie z wychowawcą trwa 30 minut.
9. Podczas spotkania wychowawcy informują uczniów o zasadach, jakie będą obowiązywać w szkole w czasie trwania pandemii. Podają plan lekcji i doradzają, jak każdy uczeń ma się przygotować do nauki w nowym roku szkolnym.
10. W czasie spotkania z wychowawcą nadal obowiązuje dystans społeczny. Każdy uczeń zajmuje miejsce przy jednoosobowym stoliku.
11. Po zakończeniu spotkania wychowawcy odprowadzają swój zespół klasowy do wejścia głównego. Uczniowie poszczególnych klas opuszczają szkołę o godzinie wskazanej w harmonogramie.

Harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami zawiera załącznik.