IV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Dnia 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z klas 1-3 naszej szkoły.

IV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

„W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Dnia 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z klas 1-3 naszej szkoły.

Koncert kolęd i pastorałek rozpoczął występ chóru utworem „Z narodzenia Pana”, pod kierunkiem pani Natalii Szymaniak.
Mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze kolędy takie jak „Lulajże Jezuniu”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Skrzypi wóz” oraz popularne pastorałki, pt. „Był pastuszek bosy”,Mario, czy Ty wiesz”, „Pastorałka od serca do ucha”.

Dziękujmy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie.

Na scenie zaprezentował się również  chór szkolny pod kierunkiem pani Natalii Szymaniak, który porwał całą publiczność do wspólnego kolędowania. Gościnnie wystąpiła pani Ilona Buczek, która akompaniowała na gitarze i zaśpiewała razem z publicznością kolędy pod tytułem:LINK „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Dzięki temu przedsięwzięciu kultywujemy tradycje śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz stwarzamy uczniom możliwość zaprezentowania swoich talentów muzyczno-wokalnych.

GRATULUJEMY

Fotorelacja z koncertu - LINK