Tydzień eTwinning 2023 - efekty działań projektowych – W europejskim stylu

W dniach 20 – 24 listopada w naszej szkole odbyło się wiele działań projektowych związanych z tygodniem eTwinning – W europejskim stylu. Prezentujemy efekty tych działań w fotorelacji.

Efekty działań projektowych w ramach tygodnia eTwinning – W europejskim stylu.

Na stołówce, szef kuchni serwował nam dania kuchni europejskiej. Mieliśmy okazję spróbowania dań pochodzących z różnych krajów europejskich, których nie jemy na co dzień.

Na świetlicy szkolnej uczniowie projektowali strój Syriusza w kolorach Lublina, tworzyli budowle z klocków na wzór najsłynniejszych budowli europejskich, śpiewali hymn Unii Europejskiej oraz słuchali czytania bajek i baśni pisarzy europejskich.

Uczniowie klas 1- 3 podczas zajęć poznawali kulturę i tradycje wybranych państw, wykonywali plakaty lub albumy zawierające liczne ciekawostki oraz sławne budowle europejskie. Uczyli się także podstawowych zwrotów w językach, którymi posługują się przedstawiciele omawianych krajów.

Uczniowie klas starszych projektowali obiekty 3D przy użyciu oprogramowania do modelowania, wykonywali prace plastyczne na podstawie znanych europejskich dzieł malarskich, przygotowywali lapbooki z ciekawostkami krajów europejskich oraz przemierzali świat z Don Kichotem i Sancho Pansą.

Informację przygotowała:
P. Barbara Bałdyga