Tydzień eTwinning - działania projektowe w szkole

Nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning poprzez realizację działań projektowych w tygodniu eTwinning od 20 do 24 listopada 2023r. Tegoroczna nazwa projektu - W europejskim stylu.

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W realizację projektu może być zaangażowana cała szkoła: nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy.

Nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning poprzez realizację działań projektowych w tygodniu eTwinning od 20 do 24 listopada 2023r.

Wykaz działań projektowych w naszej szkole
W EUROPEJSKIM STYLU
  • Europejski tydzień kulinarny na stołówce szkolnej
  • Wystawa i animacja tematyczna – eTwinning
  • Dzień dobry, witaj, cześć…. - powitanie europejskie
  • Syriusz w Lublinie, czyli poznajemy symbole Unii Europejskiej - zaprojektowanie stroju dla Syriusza w kolorach Lublina
  • Budowle europejskie - tworzenie budowli z klocków na wzór najsłynniejszych budowli europejskich
  • Europejskie bajki i baśnie - wspólne czytanie bajek oraz baśni znanych europejskich twórców
  • Hymn Unii Europejskiej - nauka Hymnu Unii Europejskiej
  • Europejskie stolice  - prezentacja w Canva, praca plastyczna dotycząca konkretnego miasta bądź budowli
  • Znane obiekty europejskie - wykonanie rysunku, format A4,  dowolna technika przedstawiająca znany obiekt w Europie
  • Znani Europejczycy - przygotowanie albumu/lapbooka lub prezentacji o znanym Europejczyku.
  • Europejskie projektowanie  - projektowanie obiektu 3D przy użyciu oprogramowania do modelowania. Klasy VI-VIII
  • Europejskie stolice – ciekawostki
  • Z Don Kichotem i Sancho Pansą przemierzamy świat - motyw Don Kichota w literaturze i sztuce
  • Znane dzieła europejskich artystów - uczniowie wykonają prace na podstawie znanych dzieł malarskich
  • Flagi państw europejskich w języku angielskim – poznajemy flagi państw europejskich – gry i zabawy językowe.

Szkolne koordynatorki projektu:
p. Barbara Bałdyga, p. Magdalena Migdał  - Jarosz

Wykaz działań realizowanych w szkole – załącznik
Tydzień eTwinning – animacja - LINK
Europejski tydzień kulinarny - animacja - LINK