Europejski Tydzień Kodowania w edukacji wczesnoszkolnej

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie uczniom sposobów na realizację zadań i pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem.
Znaczenie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile - nie tylko ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy, ale również liczne walory edukacyjne, takie jak choćby rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku po raz kolejny dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników.

W klasach 1-3 dzieci wykonywały zadania na tablicy interaktywnej: LINK

Fotorelacja w folderze: LINK

Koordynator: Pani Agnieszka Chruściel
przy współpracy z zespołem innowacji