Uczniowie naszej szkoły na warsztatach z obsługi drukarek 3D

Uczniowie klas szóstych i siódmych uczyli się druku 3D

Po raz kolejny zespół młodzieży reprezentującej naszą szkołę w konkursie “„Lublin – moje miasto przyszłości”, organizowanego w ramach projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości” brał udział w szkoleniu. Tym razem nasza młodzież z klas szóstych i siódmych pod opieką p. Mirosława Zielińskiego uczestniczyła w warsztatach nt. projektowania i drukowania oraz obsługi drukarek 3D. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele lubelskiej grupy robotycznej "SGA" w siedzibie "Przestrzeni Młodych: Prusa 2" w Lublinie. W pierwszej części warsztatów grupa poznawała kolejne etapy od pomysłu i projektu do prawidłowej obsługi sprzętu, na druku 3D kończąc. W drugiej części uczestnicy warsztatów drukowali opracowane przez siebie modele. Obecnie grupa zamierza wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w praktyce przygotowując pracę konkursową.