Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia

Dnia 5 września 2023 r. pierwszoklasiści naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Tak rozpoczęła się ich wielka przygoda ze szkołą, a jej początkiem była Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024, w której mieli okazję uczestniczyć.

W uroczystości wzięli udział honorowi goście: pan dr Mariusz Banach – zastępca prezydenta miasta Lublin, pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka - dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania w Lublinie, proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Lublinie ksiądz kanonik Bogdan Zagórski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Kudyba. Uroczystości przewodniczył pan dyrektor Marek Błaszczak.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców uczestniczyli w krótkim programie artystycznym, w którym zdali pierwszy test na ucznia. Znakomicie odgadywali zagadki oraz wykazali się umiejętnością tańca. Komisja zgodnie stwierdziła że uczniowie zaliczyli zadania i mogą już zostać przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Pierwszoklasiści ślubowali między innymi: Sumiennie wypełniać obowiązki ucznia i uczyć się pilnie.
Następnie Dyrekcja szkoły oraz goście dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły.

Dopełnieniem uroczystości była wspólna fotografia.

Kochane Pierwszaki!

Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Powodzenia!
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej