Pożegnanie klas ósmych. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach VI - VIII

Uroczystość pożegnania klas ósmych a jednocześnie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w klasach VI - VIII odbyła się 23 czerwca 2023 r. w szkolnej auli.

W uroczystości wzięli udział honorowi goście: pan dr Krzysztof Żuk - prezydent miasta Lublin, pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka - dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania w Lublinie, doradca prezydenta - pan Jan Madejek, proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Lublinie ksiądz kanonik Bogdan Zagórski oraz dwie przedstawicielki Rady Rodziców:  przewodnicząca  pani Magdalena Kudyba i pani Katarzyna Milanowska. Uroczystości przewodniczył pan dyrektor Marek Błaszczak. Całość poprowadzili dwaj uczniowie klasy ósmej i zarazem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Jakub Kozak i Mateusz Świderski. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie powitano gości i wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Część oficjalną rozpoczął pan prezydenet dr Krzysztof Żuk. Swoje słowo skierował do uczniów i ich rodziców. Nawiązał do krótkiej jeszcze historii szkoły i jej roli w środowisku lokalnym, przedstawił perspektywy rozwoju placówki, gratulował osiagnięć  i pozdrowił już wakcyjnie wszystkich ósmoklasistów. Następnie zabrała głos przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Kudyba. W imieniu rodziców podziękowała uczniom za edukacyjny wysiłek i przekazała wakcyjne życzenia, a jednocześnie serdecznie pożegnała ósmoklasistów, życząc im powodzenia w kreowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Równie ciepłe słowa zabarwione lekkim humorem, nawiązującym do codziennego życia szkolnego i do różnych przygód uczniowskich, skierował do obecnych pan dyrektor Marek Błaszczak. Następnie Hania Paszkowska jako przedstawicielka klasy siódmej podziękowała starszym koleżankom i kolegom za wspólne przeżywanie życia szkolnego. Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości stało się wystąpienie pierwszoklasistów, którzy swój wiersz dedykowali ósmoklasistom. Tę część wydarzenia zamknęli uczniowie klas ósmych, dziękując wszystkim za współudział w budowaniu ich sukcesu edukacyjnego i zdobywaniu doświadczenia stanowiącego podstawę dalszego rozwoju. Słowem poetyckim o radości i poetycką refleksją Wisławy Szymborskiej nad powagą życia wyrazili siebie, życząc sukcesów młodszym koleżnkom i kolegom. Przebieg wydarzenia urozmaicono piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego. Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu oraz listy gratulacyjne skierowane do rodziców. W tym roku honorowy tytuł Beryllium Optimum Omnium  otrzymał Szymon Zgardziński. Z kolei tytuł Beryllium Primum Inter Pare Aleksander Koper. Wyróżniono także uczniów, którzy zdobyli tytuły: Beryla Olimpijczyka, Beryla na Medal, Beryla Społecznika.