Projekt Cambridge English - egzaminy

PreA1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers

W roku szkolnym 2022/2023  58 uczniów kl. IV – VI SP uczestniczyło w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach  językowych, podczas których uzyskali pomoc w przygotowaniu się do międzynarodowych egzaminów Cambridge English Qualifications.  Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili 200 lekcji, podczas których ćwiczyli kluczowe umiejętności takie jak: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

20 maja 2023 roku uczniowie przystąpili do znanego na całym świecie, najbardziej uznawalnego i prestiżowego EGZAMINU CAMBRIDGE ENGLISH. Egzaminy na poziomie Starters, Movers, Flyers składały się z części pisemnej i ustnej.

Wszystkie egzaminy powiązane są z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR), który opracowano na poziomie międzynarodowym w celu opisu kompetencji językowych. Wszyscy zdający, niezależnie od kraju, są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English Language Assessment.

Egzaminy Cambridge English to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczniów, możliwość rozwijania własnych umiejętności i zainteresowań oraz szansa zdobycia ważnego certyfikatu.

Wierzymy, że uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami  i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Sylwia Budzyńska, Agnieszka Ceglińska,
Magdalena Migdał-Jarosz, Anna Zgardzińska