Debiut szkolnego teatru

27 kwietnia br. szkolny zespół teatralny zadebiutował na scenie w spektaklu pt. „Krzywa bajka” na podstawie scenariusza Grzegorza Śmiałka.

Na scenie wystąpili uczniowie klas czwartych i piątych, którzy od października ubiegłego roku rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia w trakcie warsztatów teatralnych prowadzonych w naszej szkole. Pracę nad przygotowaniem widowiska poprzedził cykl zajęć, podczas których uczestnicy poznali podstawy gry aktorskiej, wymowy oraz ruchu scenicznego. Dowiedzieli się, jakie środki artystycznego wyrazu stosowane są w teatrze, jaką funkcję pełnią światło, muzyka, scenografia, kostiumy. Poznali budowę tekstu dramatycznego oraz samodzielnie tworzyli i odgrywali krótkie scenki. Przede wszystkim jednak uczyli się współpracy, bez której niemożliwe jest stworzenie dobrze funkcjonującego zespołu teatralnego. Wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie pierwszych zajęć młodzi aktorzy wykorzystywali i pogłębiali podczas pracy nad przedstawieniem pt. „Krzywa bajka”, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane szerokiej publiczności 27 kwietnia br. w auli naszej szkoły. Gratulujemy wspaniałego występu artystom i wszystkim twórcom tego spektaklu.

W spektaklu wystąpili:
Marcelina Baranowska, Kacper Pyra, Michalina Nawrot, Franciszek Warzecha, Zofia Jabłońska, Hanna Hulip, Zofia Dyduch, Nikola Sowińska, Ewa Żywicka Krawiec, Aleksandra Adamiec, Wiktoria Hale, Julia Fisz, Mateusz Pełka, Maja Kaznowska, Zuzanna Kobielarz

Scenariusz: Grzegorz Śmiałek
Reżyseria: Edyta Szczerbicka