Warsztaty edukacyjne w ramach konferencji IGF Polska 2022

Nasi uczniowie świetnie się spisali na warsztatach edukacyjnych. Pogłębiali swoją wiedzę w zakresie programowania.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych w ramach konferencji IGF Polska 2022 w dniu 20.10. Warsztaty prowadzone były przez ekspertów NASK (współorganizatorów Szczytu IGF) wraz z partnerami współorganizującymi program Code Week. Wydarzenie to organizowane było przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i oraz przy współudziale lubelskich władz lokalnych i uczelni wyższych.

Uczniowie klasy 3g wzięli udział w warsztatach: Zaprogramowana wycieczka po Lublinie prowadzonych przez EduSense i Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować trasy robotów edukacyjnych Geni Bot w taki sposób, aby odbyły wycieczkę po Lublinie.

Uczniowie klasy 6A wzięli udział w warsztatach Kreatywne łamanie płytki Micro:Bit prowadzone przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Postęp technologiczny zdominował niemal każdą dziedzinę życia. Zajęcia z programowania  cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Są motywujące i inspirujące, wdrażają uczniów w fascynujący świat informatyki. Uczniowie rozwijają zainteresowania, które być może w przyszłości staną się sposobem na życie.
Koordynatorki działań: Agnieszka Chruściel, Iwona Mazurek