Informacje o projekcie Cambridge English

Here we go! - Zaczynamy!

Zajęcia projektowe Cambridge English dla uczniów klas IV, V, VI SP

Zespół Szkół nr 13 w Lublinie w ramach współpracy z Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English oferuje w roku szkolnym 2022/2023 dodatkowe, bezpłatne zajęcia językowe dla uczniów.

Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym, grupa 64 uczniów klas IV-VI SP uzyska pomoc w przygotowaniu do międzynarodowych egzaminów Cambridge English – najstarszych, prestiżowych egzaminów z języka angielskiego na świecie.

Zajęcia, w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo, poprowadzą nauczyciele języka angielskiego. Lekcje będą organizowane od października do maja 2023 roku. Uczniowie zostaną podzieleni na 4 grupy według poziomów zaawansowania.

Egzaminy Cambridge English powiązane są z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR), który opracowano na poziomie międzynarodowym w celu opisu kompetencji językowych. Ułatwia to śledzenie postępów robionych przez uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia w języku angielskim.

W czerwcu 2023 roku uczniowie przystąpią do egzaminu międzynarodowego Cambridge Young Learners YLE (Pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers).

Good luck! - Powodzenia!

Anna Zgardzińska