Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Projekt „Tydzień dla zdrowia - UCZNIAK OFF-LINE”

W tym roku również postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów, dlatego przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu oraz przeprowadzimy Projekt edukacyjny Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”.

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Projekt „Tydzień dla zdrowia  - UCZNIAK OFF-LINE”

Projekt edukacyjny Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”.

Dzień Bezpiecznego Internetu
jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Tegoroczne obchody DBI przypadają na 08 lutego. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zakłada inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Organizowane są działania, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje.

Dzień Bezpiecznego Internetu  w naszej szkole w klasach 1-3 połączony jest z Projektem  „Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”
przygotowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Celem projektu jest m. im. wzmocnienie kompetencji cyfrowych w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa w Internecie uczniów, odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii, ale także rozpoznawanie zagrożeń w sieci (problem uzależnień, cyberprzemoc, niebezpieczne treści i kontakty online) oraz sposobów reagowania na nie.

Dołączamy link do prezentacji do obejrzenia z dziećmi - https://view.genial.ly/61ffc71cd33ad60011cab820/presentation-dbi-zespol-szkol-nr-13-w-lublinie

Materiał przygotowała: Agnieszka Chruściel
we współpracy z Zespołem Innowacji