CodeWeek 2021 - podsumowanie akcji.

Podsumowanie akcji Code Week w edukacji wczesnoszkolnej. Zapraszamy do artykułu i fotorelacji.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie uczniom sposobów na realizację zadań i pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. W tym roku po raz kolejny dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników, zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

W klasach 1-3 były to działania do wyboru z różnych edukacji -
zakodowana edukacja wczesnoszkolna.