Przybij z nami „Piątkę dla Natury”

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. Dzięki akcji uczniowie z klas 1-3 poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii.

Przybij z nami „Piątkę dla Natury”!

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. W ramach programu możemy ubiegać się o atrakcyjne nagrody.

Dzięki akcji uczniowie przez ostatnie tygodnie na etapie edukacji wczesnoszkolnej poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.

W ramach programu wspólnie poznaliśmy najważniejsze zasady dotyczące:

• Troski o drzewa,
• Oszczędzania wody,
• Segregowania odpadów,
• Redukcji zużycia plastiku,
• Redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza.

Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy w ramach zajęć z innowacji ekologicznej wspólnie poruszaliśmy problemy dotyczące ekologii, poszukiwaliśmy ich rozwiązań. Na każdej „ekologicznej lekcji” przeprowadzaliśmy różne formy aktywności, np. burze mózgów, doświadczenia i prace własne, a na końcu, podejmowaliśmy ekowyzwania w obszarze „troska o drzewa” oraz „segregowanie odpadów”, dzięki którym będziemy już w marcu ubiegać się o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności. Nasza wygrana zależy tylko od nas i od Państwa głosów!

Ale nie robimy tego tylko dla nagrody lecz dla naszej Planety.

Trzymajcie za nas kciuki!

Głosowanie zacznie się od 1 marca i potrwa do 31 marca, o czym poinformujemy Państwa wkrótce.

Magdalena Pogoda