Puls życia klas siódmych

Skrót

Z wielką nadzieją na naukę w trybie stacjonarnym klasy siódme rozpoczęły 1 września 2021 r. nowy rok szkolny.

Wielomiesięczna rozłąka z rówieśnikami podczas nauki zdalnej była czasem ogromnej próby dla nas wszystkich. Aby ułatwić uczniom wdrożenie się do szkolnej codzienności w pierwszych dniach września odbyły się w naszej szkole dni projektowe pod hasłem Wędrujemy, poznajemy, badamy. Podczas dni projektowych uczniowie klasy 7a, 7b i 7c wykonali lapbooki tematyczne prezentujące korelację edukacji polonistycznej, geograficznej, biologicznej i matematycznej. Miesiąc wrzesień upłynął nam na przypomnieniu sobie zasad współpracy w grupie oraz na odbudowie i zacieśnianiu relacji rówieśniczych. Świetną okazją na integrację zespołu klasowego był „Dzień chłopaka” przypadający na 30 września. W klasie 7 b i 7c odbyły się wybory Mistera Klasy. Dziewczęta przygotowały dla chłopców zadania do wykonania z różnych dziedzin-życia. Było dużo śmiechu. Dziewczynki złożyły serdecznie życzenia dla chłopców i słodkie upominki.
Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klasy 7a, 7b i 7c spędzili wyśmienicie z nutką rywalizacji drużynowych w kręgle. Klasa 7c wraz z wychowawczynią panią Anetą Jaworską pracowała w październiku metodą projektów. Uczniowie wykonali plakaty na temat tego, jak być zgranym zespołem klasowym.
Klasy 7b i 7c uczestniczyły w zadaniach projektowych w ramach tygodnia eTwinningu Kierunek Europa. Uczniowie sprawdzili swoją znajomość flag i stolic różnych państw, konturów krajów europejskich, rozwiązywali quizy i zadania interaktywne na temat Europy. Poznawali zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdujące się na terenie Polski oraz naszego województwa. Pracowali również w grupach, rozwiązując zagadki ukryte w kodach QR.
W listopadzie klasa 7b wraz z wychowawczynią panią Moniką Stachowicz wyruszyła na podbój Warszawy. Uczniowie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskie, które upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Powstanie 1944 roku. Zapoznali się z multimedialną ekspozycją oddającą atmosferę powstańczej Warszawy, militarnymi dziejami 63 dni walk i życia codziennego ludności cywilnej, a także poznali rzetelny opis powojennego terroru komunistycznego. Kolejnym punktem wycieczki był udział w musicalu „Alicja w krainie czarów” w Teatrze ROMA.
Klasa 7a korzystając z dobrodziejstw nauki w trybie stacjonarnym, poszerzanie horyzontów poznawczych zaczęła od wizyty w Instytucie Biotechnologii KUL, w którym każdy mógł sprawdzić się jako przyszły chemik. Eksperymenty z zainteresowaniem przeprowadzali wszyscy uczniowie. Klasa 7 a stawia na budowanie niezapomnianych więzi, dlatego w listopadzie dwukrotnie spotkała się z pedagogiem szkolnym, panią Katarzyną Koper. Warsztaty sprzyjały refleksji i spojrzeniu w głąb siebie. Przed nami kolejne zimowe tygodnie, które z pewnością będą równie udane!
Zespół wychowawców klas siódmych

 

Galeria

Zobacz całą galerię