Christmas cards exchange - międzynarodowy projekt w ramach eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany pierwszy międzynarodowy projekt eTwinning Christmas cards exchange. W ramach tego projektu uczniowie z Grecji, Francji i Polski mieli za zadanie przesłać sobie nawzajem kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim.

Christmas cards exchange
- międzynarodowy projekt w ramach eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany pierwszy międzynarodowy projekt eTwinning Christmas cards exchange.  W ramach tego projektu uczniowie z Grecji, Francji i Polski mieli za zadanie przesłać sobie nawzajem kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Na wstępie uczniowie dołączyli  także krótką prezentację o sobie i swoich zainteresowaniach, a następnie wyjaśnili tradycję obchodzenia świąt w swoim kraju. Na koniec przesłali życzenia świąteczne i noworoczne.

Oczekiwanie na kartki od zagranicznych kolegów jest ekscytujące, a sam moment odczytania życzeń sprawia wiele radości. Niektórzy uczniowie chcieliby kontynuować korespondencję po zakończeniu projektu i tym samym szlifować umiejętność porozumiewania się w języku obcym.

Projekt eTwinning Christmas cards exchange to nie tylko wymiana doświadczeń i nawiązanie rówieśniczych kontaktów, lecz także realizacja podstawy programowej:

- rozwijanie słownictwa związanego ze świętami, tradycjami, zwyczajami w Polsce,
- przekazywanie w języku obcym informacji dotyczących spędzania świąt,
- tworzenie krótkiej formy użytkowej,
- posiadanie świadomości związku między kulturą własną i obcą oraz wrażliwości międzykulturowej,
- stosowanie strategii komunikacyjnych,
- kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur, otwartości na Europę.

Nauka metodą projektów jest dla uczniów okazją do kreatywnych działań i sprawia wiele radości, a tym samym nauka jest efektywniejsza. Ponadto sami rodzice włączyli się w realizację projektu i chętnie wspierali uczniów w działaniach projektowych.

Do projektu została dołączona fotorelacja z tworzenia kartek oraz efekty wspólnych działań - LINK

Informację przygotowały:

Magdalena Migdał – Jarosz