Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska

Chór szkolny ZS 13 pod dyrekcją Anny Wąsak dostał się do ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska, realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program ma celu upowszechnienie śpiewu zespołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako elementu edukacji muzycznej. Zadania programu realizowane są poprzez finansowanie zajęć dydaktycznych z chórem oraz wszelkich działań służących opiece merytorycznej nad dyrygentami i chórami, w tym m. in. hospitacji zajęć chóralnych, organizacji warsztatów, przesłuchań, koncertów, wydawania literatury repertuarowej i metodycznej. Zadania merytoryczne programu realizowane będą we współpracy z doświadczonymi chórmistrzami oraz kadrą dydaktyczną uczelni artystycznych, przy wsparciu finansowym jednostek samorządu terytorialnego.
Zapraszam do wspólnego śpiewu i przygody z chórem.
Dyrygent - Anna Wąsak