Szkolne webinarium eTwinning „Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole”
Magdalena Migdał - Jarosz, 2021-10-31
Skrót
Szkolne webinaria eTwinning organizowane przez Krajowe Biuro eTwinningu, to lekcje online, które można oglądać wspólnie z uczniami w szkole. Łukasz Gierka – nauczyciel przedmiotów informatycznych oraz wykładowca akademicki zaprezentował ciekawe aplikacje na telefon do wykorzystania w klasie.
Szkolne webinarium eTwinning „Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole”
„Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem, za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer o prędkości obliczeniowej porównywalnej do superkomputerów z lat ubiegłych. Czujniki, w które są wyposażone obecne telefony, pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach.”
Oto aplikacje polecane przez eksperta:
- Shazam aplikacja umożliwia identyfikację muzyki, rozpoznanie tytułu i wykonawcy utworu na podstawie zarejestrowanego fragmentu dźwięku.
- Flipgrid aplikacja umożliwiająca prowadzenie dyskusji w formie krótkich filmów wideo.
- Czółko aplikacja, która jest nowoczesną wersją kalambur.
- Chemia to aplikacja, która jest idealną opcją dla tych, którzy chcą mieć wszystkie podstawy chemii w jednym miejscu, np. tablica Mendelejewa.
- PictureThis aplikacja umożliwia identyfikację ponad 17 tys. gatunków roślin z 98% dokładnością.
- Little Alchemy i Little Alchemy 2 aplikacja zawiera elementy grywalizacji, w której uczniowie bawią się w alchemików.
- Snapseed to darmowa aplikacja, która umożliwia darmową kompletną edycję zdjęć.
- Thinglink umożliwia tworzenie interaktywnych zdjęć.
- Quik bardzo intuicyjna aplikacja, która pozwala w prosty sposób stworzyć rewelacyjne filmiki ze zdjęć czy innych krótkich klipów.
- Birdnet aplikacja, która pozwala na identyfikację niemal 1 tys. gatunków ptaków.
- Skyview lite aplikacja umożliwiająca identyfikację gwiazd, gwiazdozbiorów, konstelacji, ciał niebieskich niezależnie od pory dnia czy pogody.
- Quiver - aplikacja, która posiada szeroką bazę kolorowanek, które po pokolorowaniu i zeskanowaniu powodują, że rysunek “ożywa” .
Tyle możliwości w tak małym urządzeniu! To, jak wykorzystamy nasz smartfon, zależy tylko od nas! Bądź kreatywny i skorzystaj z tych niezwykle ciekawych aplikacji.
Wszystkie szkolne webinaria udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska
Zespół Innowacji
Opis aplikacji – patrz załącznik pdf