Szkolne webinarium eTwinning „Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole”

Szkolne webinaria eTwinning organizowane przez Krajowe Biuro eTwinningu, to lekcje online, które można oglądać wspólnie z uczniami w szkole. Łukasz Gierka – nauczyciel przedmiotów informatycznych oraz wykładowca akademicki zaprezentował ciekawe aplikacje na telefon do wykorzystania w klasie.

Szkolne webinarium eTwinning  „Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole”

„Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem, za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer o prędkości obliczeniowej porównywalnej do superkomputerów z lat ubiegłych. Czujniki, w które są wyposażone obecne telefony, pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach.”

Oto aplikacje polecane przez eksperta:
  • Shazam aplikacja umożliwia identyfikację muzyki, rozpoznanie tytułu i wykonawcy utworu na podstawie zarejestrowanego fragmentu dźwięku.
  • Flipgrid aplikacja umożliwiająca prowadzenie dyskusji w formie krótkich filmów wideo.
  • Czółko aplikacja, która jest nowoczesną wersją kalambur.
  • Chemia to aplikacja, która jest idealną opcją dla tych, którzy chcą mieć wszystkie podstawy chemii w jednym miejscu, np.  tablica Mendelejewa.
  • PictureThis aplikacja umożliwia identyfikację ponad 17 tys. gatunków roślin z 98% dokładnością.
  • Little Alchemy i Little Alchemy 2 aplikacja zawiera elementy grywalizacji, w której uczniowie bawią się w alchemików.
  • Snapseed to darmowa aplikacja, która umożliwia darmową kompletną edycję zdjęć.
  • Thinglink umożliwia tworzenie interaktywnych zdjęć.
  • Quik bardzo intuicyjna aplikacja, która pozwala w prosty sposób stworzyć rewelacyjne filmiki ze zdjęć czy innych krótkich klipów.
  • Birdnet aplikacja, która pozwala na identyfikację niemal 1 tys. gatunków ptaków.
  • Skyview lite aplikacja umożliwiająca identyfikację gwiazd, gwiazdozbiorów, konstelacji, ciał niebieskich niezależnie od pory dnia czy pogody.
  • Quiver - aplikacja, która posiada szeroką bazę kolorowanek, które po pokolorowaniu i zeskanowaniu powodują, że rysunek “ożywa” .
Tyle możliwości w tak małym urządzeniu! To, jak wykorzystamy nasz smartfon, zależy tylko od nas! Bądź kreatywny i skorzystaj z tych niezwykle ciekawych aplikacji.

Wszystkie szkolne webinaria
udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska

Zespół Innowacji
Opis aplikacji  – patrz załącznik pdf